O nas

Jesteśmy polską firmą inżynierską z sukcesem prowadzącą działalność na polskim rynku budowlanym od ponad 26 lat. Do zakresu naszej działalności należy generalne wykonawstwo obiektów mostowych oraz kompleksowe wykonywanie robót inżynieryjnych. Specjalizujemy się w wykonywaniu inwestycji skomplikowanych technicznie, o bardzo krótkich terminach realizacji, wymagających indywidualnego podejścia i precyzyjnej organizacji prowadzonych robót.

Posiadamy liczne doświadczenie w realizacji robót na obiektach zabytkowych, w tym również objętych ochroną konserwatorska, oraz w usuwaniu szkód popowodziowych. Jesteśmy liderem z pośród firm specjalizujących się w realizacji inwestycji z wykorzystaniem mostów tymczasowych.

Działalność rozpoczęliśmy w styczniu 1990 roku, jako Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe MOST Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie. W okresie do 1994 roku specjalizowaliśmy się w projektowaniu obiektów mostowych i remontach mniejszych obiektów. Od stycznia 1994, jako Przedsiębiorstwo Robót Mostowych i Hydrotechnicznych MOST Spółka Cywilna skupiliśmy swoją działalność na budowie, przebudowach i remontach obiektów mostowych. Ze względu na stały rozwój prowadzonej działalności w styczniu 2001 roku spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną, natomiast w czerwcu 2003 roku z połączenia Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego MOST Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Robót Mostowych i Hydrotechnicznych MOST Spółka Jawna powstała obecna firma, tj. MOST Sp. z o.o.

W okresie ponad 26 lat naszej działalności zrealizowaliśmy z sukcesem jako generalny wykonawca i podwykonawca około 250 inwestycji budowlanych. W większości były to projekty z zakresu realizacji obiektów infrastrukturalnych, w postaci budowy, przebudowy i remontów obiektów inżynieryjnych, w tym również projekty autostradowe, gdzie odpowiadaliśmy za wykonanie kluczowych obiektów i odcinków. Naszą pierwszą większą inwestycją było wykonanie w 1997 roku remontu estakady o długości około 250 metrów, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 22. Natomiast z pośród ostatnich zakończonych przez nas inwestycji warto wymienić:

• zrealizowaną w roku 2008 przebudowę mostu Zamkowego w Słupsku

• zrealizowaną w roku 2009 roku budowę małej obwodnicy miasta Kwidzyna; • zrealizowaną w roku 2010 roku przebudowę mostu przez rzekę Nurzec w m. Ciechanowiec wraz z budową mostu objazdowego na podporach pływających

• zrealizowaną w latach 2011 – 2012 budowę dziesięciu obiektów mostowych w ciągu Autostrady A2 oraz budową ekranów akustycznych na liczącym ponad 20 kilometrów Odcinku C

• zrealizowany w roku 2012 remont mostu w Braniewie (obejmującą wykonanie i utrzymanie mostu tymczasowego) oraz przebudowę mosty zwodzonego w Dziwnowie

• zrealizowany w roku 2013 remont wiaduktu w Sochaczewie

• zrealizowany w latach 2013-2014 remont drogi ekspresowej S7 w Szczyglicach oraz remont wiaduktu w Pile

• zrealizowaną w roku 2014 budowę nowego wiaduktu w Mikołajkach wraz z budową i utrzymaniem mostu tymczasowego

• zrealizowaną w latach 2014-2015 rewitalizację Starego Rynku w Bydgoszczy oraz budowę obwodnicy miasta Brzozowa

Jest to jednak tylko wycinek naszego dotychczasowego doświadczenia, dlatego zapraszamy Państwa do szczegółowego zapoznania się listą zrealizowanych przez nas obiektów i prac. Wizytówką naszego doświadczenia i wiarygodności jest zadowolenie naszych dotychczasowych klientów i użytkowników obiektów oraz liczne zdobyte nagrody.

Wykonane przez nas obiekty były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowym konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Roku”. Byliśmy też kilkukrotnie nagradzani w konkursie „Gazele Biznesu” i „Diamenty Forbsa”, w szczególności w 2009 roku, kiedy uplasowaliśmy się na czwartym miejscu z pośród firm naszego regionu. W latach 2009 – 2012 otrzymaliśmy dofinansowanie w rozwój Oddziałów MOST Sp. z o.o. – Warmińsko-Mazurskiego i Kujawsko-Pomorskiego, które zostało przyznane nam z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Aktualnie realizujemy przebudowę estakad w ciągu ulicy Krzywoustego w Poznaniu (Droga Krajowa nr 11), Budowę Obwodnicy Olsztyna Etap I (Droga Krajowa nr 16), przebudowę wiaduktu w Elblągu (Droga Krajowa nr 22).

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą oraz do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..