Mosty tymczasowe

Jesteśmy liderem spośród firm specjalizujących się w realizacji inwestycji z wykorzystaniem mostów tymczasowych. W okresie ponad 26 lat swojej działalności na rynku budowalnym wykonaliśmy kilkadziesiąt inwestycji obejmujących budowę, utrzymanie na czas objazdu, a następnie rozbiórkę tymczasowych obiektów mostowych. Zadania te obejmowały wykonanie konstrukcji tymczasowych różnego typu, zarówno z wykorzystaniem elementów modułowych (np. MS 22-80 Bailey), parków pontonowych, jak i indywidulanie przygotowanych konstrukcji. 

Tymczasowy drogowy most składany MS 22-80 (most Bailey`a)

Jesteśmy w posiadaniu tymczasowego drogowego mostu składanego MS 22-80, tzw. most Bailey`a. Posiadane przez nas elementy pozwalają na zbudowanie przeprawy o długości około 120 – 140 metrów bieżących. Modułowa konstrukcja, różnej konfiguracji kratownice oraz różnej długości poprzecznice i podłużnice czynią posiadany przez nas most bardzo wszechstronnym w zastosowaniu. Możliwe jest zbudowanie obiektu mostowego jedno lub dwujezdniowego, z chodnikiem dla pieszych jedno lub obustronnym, z chodnikiem technologicznym lub bez. Liczne posiadane przez nas podpory pośrednie umożliwiają wykorzystanie obiektu jako przeprawę przez zbiornik i cieki wodne, jak i nad innymi ciągami komunikacyjnymi.

mosty tymczasowe 4x4

Powtarzalność elementów, mało skomplikowane złącza, możliwość montażu bez rusztowań i bez podparcia powoduje bardzo dużą szybkość montażu i łatwość adaptacji do warunków panujących na miejscu przeznaczenia. Dołączone dzioby montażowe i niewielka waga poszczególnych elementów umożliwiają wykonanie montażu przez kilkuosobowy zespół, z wykorzystanie wyłącznie podstawowych narzędzi i koparki lub ładowarki. Dodatkowo most tymczasowy może być rozstawiony nad przeszkodą nie tylko metodą nasunięcia, ale również poprzez nałożenie z wykorzystaniem dźwigów lub innego specjalistycznego sprzętu.

Powyższe parametry powodują, iż posiadany przez naszą Spółkę tymczasowy drogowy most składany MS 22-80 idealnie nadaje się do zastosowania jako przeprawa tymczasowa w przypadku powstania nagłej awarii obiektu stałego, jako czasowa przeprawa na czas przebudowy lub remontu istniejącego obiektu, czy też jako części drogi serwisowej.

Park pontonowy PP-64

Dysponujemy pontonami z parku pontonowego PP-64 w ilości około 60 sztuk. Posiadane przez nas pontony pozwalają na zbudowanie przeprawy o długości około 200 metrów bieżących i szerokości 3,20m. Modułowa konstrukcja, różne warianty pontonów brzegowych i najazdowych oraz łatwość transportu i montażu powodują, iż posiadany przez nas park pontonowy jest idealnym rozwiązaniem do budowy tymczasowej przeprawy przez zbiorniki wodne, tam gdzie nie ma konieczności zapewnienia ciągłości żeglugi.

Zakres oferowanych usług

Oferujemy Państwu usługi w zakresie budowy tymczasowych obiektów mostowych wszelkich konstrukcji, zarówno z wykorzystaniem systemy modułowego MS 22-80 most Bailey`a, parku pontonowego PP-64, jak indywidulanie wykonanych konstrukcji.

Oferujemy Państwu pomoc na wszystkich etapach korzystania z tymczasowych obiektów mostowych – od koncepcji, poprzez projekt, kosztorysowanie, dostawę i montaż elementów, a następnie serwisowanie w trakcie eksploatacji i demontaż po zakończeniu okresu użytkowania.

W przypadku pytań nasz Dział Przygotowania Produkcji chętnie udzieli Państwu wszelkich wyjaśnień.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.